Learning English at Dynamic English School is fun because the students are experimenting with the language. You can join a class which is based on your level and age group or you can take one-on-one classes if you like.

Dinamik Dil  Merkezi'nde İngilizce uygulamalı ve eğlenceli bir şekilde öğretilmektedir. Her yaş için ayrı olarak planlanan uygulama ağırlıklı programlarımızı grup dersleri veya özel ders olarak almanız mümkün. 

All our language instructors are experienced in the courses they are teaching. Each course is designed and delivered based on the age, level, and interest of the participants. Each student is given individual support when necessary.

Tüm öğretmenlerimiz uzmanlık alanları doğrultusunda eğitim verirler. Çocuk ve yetişkin programlarının öğretmenleri o alandaki deneyimlerine göre atanır. Her öğrenci için ihtiyaç halinde birebir destek sağlanır.

Our experienced and friendly student counselors aim to place you in a course that is suitable for your needs and goals. For this reason, your language level is assessed to guide you accordingly. Your target is ours!

Deneyimli ve güleryüzlü öğrenci danışmanlarımız, sizin ihtiyaçlarınız ve hedeflerinize en uygun programları belirlemeyi temel prensip olarak görür. Bunun için değerlendirmeye tabi tutulursunuz. Hedefiniz hedefimizdir!